FC Lahti luottaa jatkossakin Reissu Ruotiin!

FC Lahti ja Reissu Ruoti ovat solmineet uuden yhteistyösopimuksen, jonka myötä vuonna 1957 perustettu lahtelainen perheyhtiö vastaa jatkossakin FC Lahden turvallisesta kuljettamisesta ja näkyy FC Lahden ottelutapahtumissa. 

– Reissu Ruoti on niitä harvoja kumppaneita, jotka ovat olleet FC Lahden matkassa mukana seuran perustamisesta asti vuodesta 1996. Kunnioitamme pitkäaikaista yhteistyötä ja jatkosopimus oli selvä asia, kommentoi FC Lahden toimitusjohtaja Juho-Matti Heikari

Myös Reissu Ruoti on iloinen sopimuksesta ja yhteistyön jatkumisesta. 

– Olemme erittäin ylpeitä yhteistyökumppanuudestamme ja siitä, että meillä on ollut mahdollisuus olla FC Lahden mukana seuran perustamisesta asti. Matka jatkuu ja ilolla olemme jatkossakin mukana viemässä lahtelaista jalkapalloa eteenpäin Reissu Ruotin busseilla, kommentoi myyntijohtaja Mikko Verto